Jak pozbyć się cellulitu

Brzydko pomarszczona skóra na udach, nieprzyjemne w dotyku grudki na pośladkach, źle wyglądający brzuch i biodra. To oznaka pojawiającego się cellulitu. Jest to efekt nieprawidłowego odkładania się tłuszczu oraz gromadzenia się w organizmie wody i toksyn, które odpowiadają za nieestetyczny wygląd skóry.

Nierównomierne rozmieszczenie tłuszczu objawia się widoczną dla oka, oraz wyczuwalną dla ręki grudkowatością skóry. Natomiast nagromadzona w tkance skórnej woda jest objawem opuchlizn.

Rodzaje cellulitu

Cellulit wodny – w tym przypadku złe krążenie oraz nieprawidłowy przepływ limfy w tkance łącznej to źródła problemów. Kobiety szczupłe są najbardziej narażone na ten rodzaj cellulitu. Jego źródłem mogą też być problemy hormonalne. Najczęściej tego typu cellulit możemy znaleźć w okolicach ud.

Cellulit tłuszczowy – tworzy się on z nadmiaru kwasów tłuszczowych w naszym ciele. Ta odmiana może pojawić się wszędzie – na udach, brzuchu, łydkach, pośladkach. Najczęściej cierpią na nią osoby otyłe u których występuje nadmiar tkanki tłuszczowej.

Cellulit cyrkulacyjny – najtrudniejszy do zwalczenia rodzaj cellulitu. Gdy go posiadamy to możemy zauważyć na naszym ciele twarde, zbite grudki, które wstępują głównie na udach oraz nad kolanami. Dotyk może sprawiać duży ból.

Stopnie cellulitu

Stopień pierwszy – cellulit jest ledwo widoczny, niemal znika w pozycji leżącej. Dopiero po ściśnięciu skóry można zauważyć nierówności.

Stopień drugi – skóra jest dość gładka jednak po jej ściśnięciu pojawiają się grudki, które mogą boleć.

Stopień trzeci – nie trzeba ściskać skóry w żadnym miejscu gdyż cellulit jest dobrze widoczny, bez robienia tego. Grudki oraz nierówności widać w pozycji leżącej jak i stojącej.

Stopień czwarty – ciało jest pofałdowane, pozycja nie wpływa już na widoczność cellulitu – po prostu go widać z każdej strony. Możliwy jest silny ból nawet przy delikatnym uciskaniu.

Przyczyny powstawania cellulitu

Niewłaściwy tryb życia przyczynia się do pojawienia się cellulitu. Mała aktywność ruchowa prowadzi do słabego krążenia co w efekcie wiążę się z nagromadzeniem w tkance skórnej cellulitu.

Zła dieta również sprzyja nawarstwianiu się tkanki tłuszczowej. Efektem są niepożądane nierówności podskórne.

Zbyt duża ilość spożywanych soli i węglowodanów prowadzi do otyłości i pojawienia się cellulitu.

Rozregulowana gospodarka hormonalna jest jedną z przyczyn powstawania cellulitu. Można ją rozregulować między innymi przez przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych.

Niektóre okresy naszego życia prowadzą do wzrostu estrogenu, a ten jest odpowiedzialny między innymi za pojawienie się skórki pomarańczy na naszym ciele. Są to: okres dojrzewania, ciąża, karmienie piersią a także menopauza. Estrogen jest hormonem, którego nadmiar w organizmie powoduje przyrost tkanki tłuszczowej. Zaburza on krążenie wewnątrzustrojowe.

Niezdrowe i nie wskazane jest również noszenie zbyt ciasnych ubrań jak również butów na szpilce. Są to również przyczyny złego krążenia organizmu sprzyjające kumulowaniu się tłuszczu.

Jak pozbyć się cellulitu

Chcąc wyglądać ponętnie i atrakcyjnie w każdym wieku i o każdej porze roku musimy podjąć szereg działać i zrobić kilka wyrzeczeń, aby nasze działania miały szansę poprawy stanu cellulitu.

Dieta na cellulit

Zdrowa dieta jest bardzo ważna w prawidłowym funkcjonowaniu naszego metabolizmu. Bardzo istotne jest wprowadzenie do naszych nawyków żywieniowych spożycia większej ilości błonnika. Zacznijmy jeść więcej warzyw i owoców, mile widziane są również świeżo wyciśnięte soki. Poprawiają one i zarówno przyśpieszają przemianę materii.

Woda jest niezbędnym czynnikiem do pozbycia się zaległych w organizmie toksyn. Więc pijmy jej przynajmniej dwa litry dziennie.

Niezbędne w naszej diecie okażą się również napary ziołowe. Pokrzywa, krwawnik i skrzyp. Przygotowane z nich herbatki pomogą w oczyszczaniu organizmu.

Na pewno na zdrowie a także na lepszy wygląd naszej skóry wpłynie ograniczenie spożycia soli. Jest ona przyczyną zatrzymywania wody w naszej tkance i prowadzi do opuchnięć.

Również cukier powinien zniknąć z naszego jadłospisu, gdyż jedzenie go w nadmiarze prowadzi do otyłości.

Ćwiczenia na cellulit

Ciepłe kapcie zamieńmy na sportowe obuwie, wygodny fotel zastąpmy rowerem. Naszemu cellulitowi potrzebny jest ruch. Trenujmy zarówno na świeżym powietrzu jak również w zaciszu domowym oraz siłowni. Bieganie, pływanie, maszerowanie – każda forma ćwiczeń jest mile widziana. Poprawimy w ten sposób krążenie i zaczniemy pozbywać się zalegającego tłuszczyku. Oczywiście należy pamiętać aby aktywność fizyczna była regularna a czas jej trwania dobierzmy sobie w zależności do potrzeb i chęci. Jednak niech nie będzie krótszy niż trzydzieści minut.

Zabiegi na cellulit

Jeżeli stwierdzimy, że stopień zaawansowania naszego cellulitu jest wysoki i nie potrafimy sobie poradzić same z tym nękającym nas utrapieniem. Pomocy możemy szukać u specjalisty od medycyny estetycznej. Lekarz określi jaki jest jego stopień zaawansowania. Zrobi nam USG, używając specjalnej głowicy i zbada tkankę podskórną.

Do bardzo popularnych zabiegów zaliczamy między innymi:

Mezoterapia – w odpowiednim miejscu wstrzykuje się substancje wspomagające krążenie. Może być to wyciąg z karczocha. Substancją przyspieszającą krążenie może być również kofeina z prokainą.

Karboksyterapia – przy użyciu odpowiedniego urządzenia wprowadza się pod skórę dwutlenek węgla, mający na celu przyspieszenie spalania tłuszczu.

Cellulipoliza – jest to wprowadzenie w tkankę tłuszczową dwóch cienkich igieł. Następnie przepuszcza się między nimi prąd o niskiej częstotliwości. Powoduje to rozszerzenie naczyń krwionośnych przez co zwiększa się przepływ krwi.

Masaż na cellulit

Masowanie ciała to wspaniały relaks i lekarstwo na poprawę krążenia. Sposoby domowe przy użyciu szorstkich rękawic, soli a także fusów z kawy dają efekt gładkiej skory.

Zbawienne są też masaże wodne w tym zimno-ciepły prysznic zakończony okładami z aloesu.

Dobry i skuteczny efekt przyniesie też zastosowanie bańki chińskiej.Masaż bańką chińską

Jednak gdy wszystkie te zabiegi przestaną dawać zadowalające rezultaty, można skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Masaż limfatyczny to jeden z często stosowanych zabiegów w eliminowaniu cellulitu. Modeluje sylwetkę. Poprawia krążenie i zmniejsza opuchliznę na ciele.

Fale dźwiękowe i ultradźwiękowe to inny rodzaj masażu. Ma on na celu rozbijanie i likwidowanie tkanki tłuszczowej.

Rolettic jest zabiegiem trochę bolesnym, szczególnie przy pierwszym zastosowaniu. Jednak jest bardzo pomocny w utrzymaniu prawidłowego mikro krążenia. Jego efekty są widoczne już po czterech zastosowaniach.

Podsumowanie

Jak widać sposobów na to jak pozbyć się cellulitu nie brakuje. Pamiętajcie że jeszcze lepsze skutki osiągniecie stosując antycellulitowe kosmetyki. Jest ich na rynku wiele. Wszelkiego rodzaju peelingi jak i kremy możemy dostosować do potrzeb naszego ciała jak też zawartości naszego portfela. Są to preparaty oparte na wyciągu z różnych roślin, często robione na bazie kofeiny. Jeżeli nie macie specjalnych kłopotów alergennych środki te są bezpieczne w zastosowaniu.

Większość wyżej wymienionych sposobów ma działanie zewnętrzne. Warto dodać że istnieje również metoda wewnętrzna. Mówiąc zwięźle są to tabletki na cellulit. Jeżeli nie macie czasu na uczęszczanie na siłownię oraz nie widzi wam się trzymanie rygorystycznej diety to tabletki będą dla was doskonałą alternatywą. Zachęcamy was do przeczytania naszego rankingu tabletek  na cellulit.

Podobał Ci się wpis? Oceń go i przekaż go dalej:

Przeczytaj także

  1. Hej. Chciałabym powiedzieć, że pozbyłam się cellulitu dzięki tej stronie. Stosując podane tutaj metody, takie jak dieta, ćwiczenia i tabletki Cellactiv zniwelowałam cellulit do 0. Dziękuję za poświęcony czas na pisanie artykułów. 🙂

Dodaj komentarz