Zabiegi na cellulit

Zabiegi na cellulitJeśli nie mamy czasu, aby dopilnować diety oraz nasz grafik jest zbyt napięty, aby pomieścić wizytę na siłowni pozostaje nam jeszcze jedna możliwość na pozbycie się cellulitu. Są to zabiegi na cellulit. Zabiegów na cellulit jest naprawdę wiele, cechują się różną ceną oraz efektywnością. Trzeba jednak wiedzieć, że wszystkie spełniają swoją funkcję a mianowicie działają. Zależnie od stanu zaawansowania cellulitu zaleca się różną ilość zabiegów oraz od stopnia zaawansowania zależy też ich cena. Poniżej opiszę krótko kilka z nich.

Zabiegi na cellulit:

Ultradźwięki – podczas tego zabiegu kosmetyczka lub lekarz przesuwa po skórze specjalne urządzenie które emituje ultradźwięki – te z kolei przyśpieszają metabolizm oraz mają za zadanie rozbić tkankę tłuszczową. Zależnie od stopnia zaawansowania cellulitu zalecane jest około 10 zabiegów, z czego każdy kosztuje od 100 do 180zł.

Endermologia – jest to forma masażu skóry za pomocą głowicy z wałeczkami. Różnica ciśnień wywoływana zmianą pozycji wałka zasysa naszą skórę masując ją. Ten zabieg poza zmniejszeniem cellulitu poprawia krążenie i sprężystość skóry. Zalecane są serie minimum 10 zabiegów, każdy kosztuje około 150zł

Cellulipoliza – podczas tego zabiegu lekarz wkłuwa w skórę dwie igły i przepuszcza między nimi prąd o małym natężeniu, który z kolei rozszerza naczynka oraz wpływa na poprawę przemiany materii. Zabieg kosztuje w okolicach 100zł, zalecana jest seria składająca się minimum z 5 zabiegów.

Drenaż limfatyczny – rodzaj specjalnego masażu który można wykonać z użyciem specjalnego urządzenia, celem tego masażu jest usprawnienie krążenia limfy. Zabiegi takie można wykonywać nawet kilka razy dziennie, dzięki niemu odprowadza się nadmiar wody z tkanek oraz likwiduje obrzęki. Cena zabiegu waha się od 40 do 100zł.

Mezoterapia – w tym zabiegu wstrzykuje się podskórnie mieszanki substancji które poprawiają mikro krążenie oraz spalanie tłuszczu. Z reguły zaleca się minimum 4 zabiegi, niestety cena jednego może kosztować nawet w granicach 250zł.

Laser – końcówką lasera celuje się w miejsca w których występuje cellulit, promienie te wnikają w tkankę tłuszczową. Ten zabieg przyspiesza metabolizm, limfa i krew krążą szybciej oraz znikają obrzęki. Minusem tych zabiegów jest cena która potrafi sięgnąć okolic 300zł.

Body wrap – kosmetyczka używa na skórze preparatów które pobudzają krążenie oraz rozgrzewają skórę, którą następnie zawija się w folię oraz przykrywa kocem elektrycznym. Takie zabiegi przyspieszają spalanie tłuszczu oraz likwidują obrzęki. Minimalna ilość zabiegów to 6. Cena zaczyna się od 80zł a kończy na okolicach 300zł za zabieg.

Podsumowanie:

Zabiegi na cellulit są ostatnią rzeczą jaką polecam posiadaczkom cellulitu a to dlatego, że są drogie, likwidują objawy a nie przyczyny oraz pozbywają się problemu tylko na pewien czas. Jeżeli chcecie mieć pewność, że pozbędziecie się cellulitu raz na zawsze to polecam wam stosować tabletki oraz krem na cellulit. Sama jestem żywym przykładem, że taka kombinacja daje świetne rezultaty. To tyle na dzisiaj. Dziękuję za przeczytanie artykułu oraz pozdrawiam. 🙂

Jeżeli artykuł był dla Ciebie pomocny to przekaż go proszę dalej:
  1. Nie polecam zabiegów na cellulit. Na mnie one nie podziałały. Dopiero ruch fizyczny i krem Oligo.dx przyczyniły się do utraty skórki pomarańczy.

Dodaj komentarz