Cellulit wodny – Czym jest, jak go rozpoznać oraz jak się go pozbyć?

Cellulit Wodny

Cellulit wodny uchodzi za jedną z wielu chorób cywilizacyjnych i chyba najgorszą zmorę kobiet w każdym wieku. Nazywany skórką pomarańczy, wyglądający jak brzydkie bruzdy na naszych udach, brzuchu i pośladkach dopada nie tylko dojrzałe panie, ale również młode, szczupłe kobiety. Dolegliwość ta jest uciążliwa nie tylko ze względów estetycznych, ale również ze względów zdrowotnych. Warto z tego względu zadbać o nasz wygląd i nasze zdrowie.

Z cellulitem wodnym zmagają się najczęściej szczupłe kobiety. Więc jeżeli jesteś szczupła, nie masz nadmiaru tkanki tłuszczowej a posiadasz cellulit to zapewne jest to cellulit wodny spowodowany nadmiarem zgromadzonej wody w organizmie.

Jak powstaje?

Jest kilka przyczyn powstawania cellulitu wodnego, między innymi dieta bogata w sól. Przyprawę tą znajdziemy w wielu produktach, począwszy od pieczywa poprzez wędliny, sery jak i również w tych potrawach które gotujemy sami doprawiając je dużymi ilościami soli. Ta niestety zatrzymuje wodę w naszym organizmie powodując opuchliznę.

Innymi przyczynami cellulitu wodnego są: słabe krążenie, rozregulowana gospodarka hormonalna spowodowana między innymi zażywaniem tabletek antykoncepcyjnych, siedzący tryb życia, noszenie zbyt obcisłej odzieży, głównie spodni, skarpet oraz rajstop a także długotrwałe noszenie jakże wysmuklających nam nogi a jednocześnie sprzyjających powstawaniu cellulitu butów na wysokim obcasie.

Jak się pozbyć cellulitu wodnego?

Cellulit należy do tych dolegliwości które szybko i podstępnie nas atakują oraz przysparzają nam złego samopoczucia. Jednak drogie panie powinnyście wiedzieć, że jest to przypadłość, której możemy się pozbyć przy odrobinie silnej woli.

Warto zacząć od spożywania co najmniej dwóch litrów wody dziennie, może być z dodatkiem soku z cytryny, który oczyszcza organizm z toksyn. Sól powinno się ograniczyć do minimum a jeszcze lepiej zrezygnować z niej całkowicie zastępując ją przyprawami takimi jak majeranek, kurkuma, imbir czy kolendra. Powinno się również spożywać duże ilości soków z warzyw i różnej maści herbaty ziołowe. Bardzo skuteczne jest również picie naparu z pokrzywy, która wspomaga wydzielanie wody z organizmu. Przy siedzącym trybie pracy pamiętajmy o robieniu krótkich przerw, a relaks na kanapie warto zamienić na spacery na świeżym powietrzu. Warto również przynajmniej trzy razy w tygodniu poświecić pół godziny na ćwiczenia lub pływanie. Niezbędnym czynnikiem w zwalczaniu cellulitu jest również zachowanie odpowiedniej higieny przy użyciu środków zwalczających tę dolegliwość. Warto również przeprowadzić masaż w miejscu w którym posiadamy cellulit wodny.

Należy pamiętać, że nawet stosując wszystkie wyżej wymienione sposoby na zwalczenie cellulitu możecie odnieść klęskę. Ważne jest to, żeby się nie poddawać i walczyć dalej. Jeżeli chcecie pozbyć się cellulitu w 100% to warto również zainwestować w krem oraz tabletki na cellulit. Te dwie rzeczy z pewnością pozwolą wam zwalczyć cellulit szybciej i całkowicie. Tak więc moje drogie nie taki cellulit straszny gdy się stawi mu czoła. Pozdrawiam. 🙂

Jeżeli artykuł był dla Ciebie pomocny to przekaż go proszę dalej:

Dodaj komentarz